Vuoden 2014 colliekilpailujen tulokset

Savo-Karjalan alaosaston tiedotuksia, tapahtumia ja muuta keskustelua alueen asioista.

Valvoja: Eeva Pönni

Vastaa Viestiin
Birgit Halkio
Viestit: 112
Liittynyt: 27.09.2011 13:44

Vuoden 2014 colliekilpailujen tulokset

Viesti Kirjoittaja Birgit Halkio » 10.01.2015 19:07

Tulokset julkistettiin ja palkinnot jaettiin vuosikokouksessa 10.1.
Paljon onnea menestyneille!


Pitkäkarvainen agilitycollie, nartut ja urokset
1. n Maple Yard Hello You Fool om. Anni Joronen 132p. (10)
2. u Maple Yard Glenfiddich om. Veera Pyy 131p. (10)
3. n Saruskan Golden Faith om. Anni Joronen 122p. (10)
4. n Woolmill´s Hip´n Hop X.O Renata om. Susanna Rimpiläinen 84p. (10)
5. n Black Classiel´s Mount Everest om. Anna Kaisa Miettinen 49p. (8)
6. n Black Classiel´s Summer Rain om. Anna Kaisa Miettinen 26p. (2)

Pitkäkarvainen käyttöcollie, nartut ja urokset
1. u Ghost Story´s Stuntman om. Birgit Halkio & Heikki Niinimäki 8p. (1)
2. u Silverlady´s Easy Now om. Jaana Paasonen 2p. (1)

Pitkäkarvainen tokocollie, nartut ja urokset
1. u Silverlady´s Easy Now om. Jaana Paasonen 32p. (5)
2. n Irokon Quartz om. Sarianna Saarenheimo 24p. (4)
3. u Maple Yard Glenfiddich om. Veera Pyy 20p. (3)
4. u Friby´n Vem Är Den Bästä om. Birgit Halkio 6p. (1)

Pitkäkarvainen jalostuscollie, nartut
1. Steadwyn Fashion Show om. Anne Kokkonen, Johanna Kauppinen & Marja-Liisa Aapaoja 43p. (4)
2. Sandcastle´s Private Show om. Anne Kokkonen 27p. (2)
3. Silverlady´s Dedication om. Hanne Härkönen 5p. (1)

Pitkäkarvainen jalostuscollie, urokset
1. Corydon Catch Me Driftin om. Eeva Pönni & Eija Alvasto 39p. (5)

Pitkäkarvainen näyttelycollie, pennut, urokset
1. Markhill´s Real Hero om. Virpi Suhonen 21p. (3)
2. Irokon Riality Bites om. Ilona Karjalainen 7p. (1)

Pitkäkarvainen näyttelycollie, veteraanit, urokset
1. Corydon Catch Me Driftin om. Eeva Pönni & Eija Alvasto 55p. (3)

Pitkäkarvainen näyttelycollie, nartut
1. Silverlady´s Destination om. Anne Kokkonen 66p. (6)
2. Sandcastle´s Private Show om. Anne Kokkonen 39p. (5)
3. Silverlady´s Dedication om. Hanne Härkönen 31p. (3)
4. Blomlane´s Belive In Beauty om. Marika Kuvaja 26p. (4)

Pitkäkarvainen näyttelycollie, urokset
1. Corydon Catch Me Driftin om. Eeva Pönni & Eija Alvasto 65p. (6)
2. Silverlady´s Easy Now om. Jaana Paasonen 44p. (5)
3. Markhill´s Easy Love om. Virpi Suhonen 18p. (3)

Pitkäkarvainen colliekasvattaja
1. Silverlady´s om. Anne Kokkonen & Johanna Kauppinen 78p. (8)

Sileäkarvainen käyttöcollie, nartut ja urokset
1. u Esmari Braveheart om. Päivi Puumalainen 2p. (1)

Sileäkarvainen tokocollie, nartut ja urokset
1. n Lifedream Silence Of The Lambs om. Veera Rahikainen 32p. (5)
2. u Esmari Braveheart om. Päivi Puumalainen 30p. (5)

Sileäkarvainen jalostuscollie, nartut
1. Black Elles Enigmatic Magic om. Teemu & Eeva Pönni 23p. (4)

Sileäkarvainen näyttelycollie, pennut, urokset
1. Koiruuksien Tim-Antti om. Anni Rask 11,7p. (1)

Sileäkarvainen näyttelycollie, nartut

1. Black Elles Golden Magic om. Eeva Pönni & Jenna Hoffren 6p. (1)

Sileäkarvainen näyttelycollie, urokset
1. Black Elles Gallant Magic om. Heli Soininen & Eeva Pönni 21p. (3)
2. Esmari Braveheart om. Päivi Puumalainen 14p. (3)

Monitoimicollie
1. Pkcu Maple Yard Glenfiddich om. Veera Pyy (A 17p. + T 8p.) 25 p.
2. Pkcu Silverlady´s Easy Now om. Jaana Paasonen (N 11p. + K 2p. + T 8p.) 21p.
3. Pkcn Woolmill´s Hip´n Hop X.O Renata om. Susanna Rimpiläinen (N 5p. + A 10p.) 15p.
3. Skcu Esmari Braveheart om. Päivi Puumalainen (N 5p. + K 2p. + T 8p.) 15p.

Vuoden aikana C.I.B. arvon saavuttivat:
Pkcu Corydon Catch Me Driftin om. Eeva Pönni & Eija Alvasto Pkcu Pahlex Make Me A Million om. Mallu Heimonen

Vuoden aikana FI MVA arvon saavuttivat:
Pkcu Markhill´s Easy Love om. Virpi Suhonen Pkcu Pahlex Make Me A Million om. Mallu Heimonen Pkcu Silverlady´s Easy Now om. Jaana Paasonen
Kiertopalkinnot:

Taika-malja vuoden sileäkarvaiselle näyttelycollielle Black Elles Gallant Magic om. Heli Soininen & Eeva Pönni

Vuoden pitkäkarvainen näyttelycollie Silverlady´s Destination om. Anne Kokkonen

Vastaa Viestiin