Haku löysi 718 tulosta

Kirjoittaja Tanja Hämäläinen
02.11.2016 07:40
Keskustelualue: Näyttelyt
Aihe: Porvoo kr 2006 nahkat
Vastaukset: 0
Luettu: 2203

Porvoo kr 2006 nahkat

Heips!

Koiranettiin ei ole edelleenkään ilmestynyt nahkojen PN4, olisiko jollakulla tietoa mikä koira se on ollut?
Kirjoittaja Tanja Hämäläinen
24.06.2016 22:53
Keskustelualue: Näyttelyt
Aihe: WDS 2016 Moskova
Vastaukset: 1
Luettu: 1917

Re: WDS 2016 Moskova

Pitkäkarvaiset Urokset valiot: 1 EXC CAC CACIB BOB WW-16 Caronlea Celtic Tiger 2 EXC R.CAC R.CACIB Castle's Queen Bruno Banani EXC Chelborn He's Got It EXC Fox Tror des Beldones EXC French Lover du Clos de Sea-Wind EXC Nazareno Gabrielli Nero della Cambianella EXC Tankred Firewalker from Tolmats Hau...
Kirjoittaja Tanja Hämäläinen
24.06.2016 17:36
Keskustelualue: Näyttelyt
Aihe: WDS 2016 Moskova
Vastaukset: 1
Luettu: 1917

WDS 2016 Moskova

Nahkat Urokset valiot: 1 EXC CAC Natalain River Dance 2 EXC R.CAC Clingstone's Lap Dog juniorit: 1 EXC JCAC BOS-JUN JWW-16 Natalain Chimneysweep 2 EXC R.JCAC Godot vom Palais Brinn 3 EXC Clingstone's As Swinging Willy VG Natalain Cheddar avoin: 1 EXC CAC CACIB WW-16 Efekt Eliot Leneli 2 EXC R.CAC R....
Kirjoittaja Tanja Hämäläinen
12.10.2015 15:32
Keskustelualue: Luonneaiheet
Aihe: Luonnetesti Imatralla 10-11.10.2015
Vastaukset: 5
Luettu: 2394

Re: Luonnetesti Imatralla 10-11.10.2015

Kiitos Irma! Olisiko näppisvirhe Goldbody's Na Zarandazin rivistössä kun en saa pisteitä täsmäämään? Hermot?
Kirjoittaja Tanja Hämäläinen
06.09.2015 13:16
Keskustelualue: Näyttelyt
Aihe: EUV-15, Oslo
Vastaukset: 0
Luettu: 2233

EUV-15, Oslo

Pitkäkarvaiset, tuomari Karl-Erik Johansson PENNUT uros: 1. KP ROP-P Uno Slpendido Blu di Cambiano UROKSET juniorit: 1 ERI EUJV-15 Runnerway I'm Sitting Bull 2 ERI Steadwyn Sunday Best 3 ERI Golden Mist Star Fashion 4 ERI Speedycrown's Reason To Be Here ERI Garry Auksine Zvaigzde ERI Steadwyn Sunday...
Kirjoittaja Tanja Hämäläinen
26.08.2015 12:25
Keskustelualue: Näyttelyt
Aihe: BaltV-15 Tallinna
Vastaukset: 0
Luettu: 2135

BaltV-15 Tallinna

Sileäkarvaiset, tuomarina Rachel Dijkhorst-Noij, Hollanti PENNUT Baby: 1. KP ROP-B Timonan Faith For Fate Puppy: 1. KP ROP-P Clingstone's Amaze Me UROKSET junnu: 1 ERI SA J-SERT PU1 VSP-J VSP BALTJV-15 BALTV-15 Clingstone's Lap Dog avoin: 1 ERI SA PU4 Dane Amor Sound Of Love 2 ERI SA Timonan Clouds ...
Kirjoittaja Tanja Hämäläinen
10.08.2015 11:22
Keskustelualue: Näyttelyt
Aihe: Joensuu kv & kr
Vastaukset: 0
Luettu: 2301

Joensuu kv & kr

Tuloksia, lauantailta melkein kaikki ja sunnuntailta sen verran kun jaksoin teltasta enää kurkkia. :) LA KV tuomarina Kevin Young, Iso-Britannia PENNUT uros: 1. kp ROP-PEN Heidelind's Back To Business UROKSET junnut: 1 ERI Kiiramanna Dark Knight 2 EH Markhill's Stone Of Life 3 EH Leaftribe Out Of My...
Kirjoittaja Tanja Hämäläinen
14.06.2015 15:06
Keskustelualue: Näyttelyt
Aihe: WDS 2015 Milano
Vastaukset: 1
Luettu: 2656

Re: WDS 2015 Milano

Voittajanäyttelyn tulokset: Nahkat tuomari Claus Peter Fricke (GER) Urokset Pentu: 1. VP BOB Romolo Casabocci junnut: 1 EX BOB-JUN JWW-15 Clingstone's Lap Dog Poissa The Royal Krasna Louka nouret: 1 EX R-CAC Cinnaberry's Hawthorn 2 EX Galenit Leneli 3 EX Hejsa Aylax Leneli avoin: 1 EX CAC CACIB BOB ...
Kirjoittaja Tanja Hämäläinen
13.06.2015 15:11
Keskustelualue: Näyttelyt
Aihe: WDS 2015 Milano
Vastaukset: 1
Luettu: 2656

WDS 2015 Milano

Club shown tuloksia: Nahkat tuomari Pietro Paolo Condo (IT) Urokset pentu: 1. VP Romolo Casabocci junnut: 1 EX Clingstone's Lap Dog Poissa The Royal Krasna Louka nuoret: 1 EX Cinnaberry's Hawthorn avoin: 1 EX CAC BOS Lifedream Unfitting To Please 2 EX R-CAC Sandcastle's Suits Me valiot: 1 EX Törnsko...
Kirjoittaja Tanja Hämäläinen
17.04.2015 13:08
Keskustelualue: Näyttelyt
Aihe: Tampere kv 2.5.
Vastaukset: 1
Luettu: 2546

Tampere kv 2.5.

Aikataulut:

KEHÄ 20
Carin Åkesson, Sweden 77
sileäkarvainen collie 28 10:00
pitkäkarvainen collie 49 12:00
- pennut 1
- urokset 19
- nartut 29
Kirjoittaja Tanja Hämäläinen
19.03.2015 11:23
Keskustelualue: Näyttelyt
Aihe: Turku kv 28.3.
Vastaukset: 1
Luettu: 2551

Turku kv 28.3.

Aikataulut:

KEHÄ 4 Marit Sunde, Tanska
harj. Veli-Pekka Kumpumäki
Pitkäkarvainen collie.......45 10:00
urokset 14, nartut 31

KEHÄ 5 Susanne Naprwanik, Itävalta
Sileäkarvainen collie.......31 11:15
Kirjoittaja Tanja Hämäläinen
18.02.2015 12:48
Keskustelualue: Näyttelyt
Aihe: Top Ten
Vastaukset: 4
Luettu: 3121

Re: Top Ten

Kirjoittaja Tanja Hämäläinen
12.11.2014 06:54
Keskustelualue: Tuloksia ja onnitteluja
Aihe: JK3 Brantastigs Xonia
Vastaukset: 2
Luettu: 2535

Re: JK3 Brantastigs Xonia

Onnittelut koularista! :peukku:
Kirjoittaja Tanja Hämäläinen
04.10.2014 17:05
Keskustelualue: Tuloksia ja onnitteluja
Aihe: JK1 TK1TK2 BH Ghost Story´s Stuntman
Vastaukset: 2
Luettu: 2570

Re: JK1 TK1TK2 BH Ghost Story´s Stuntman

Onnittelut! :pokal:
Kirjoittaja Tanja Hämäläinen
25.08.2014 16:27
Keskustelualue: Näyttelyt
Aihe: Lappeenranta 24.8
Vastaukset: 4
Luettu: 1783

Re: Lappeenranta 24.8

Pitkäkarvaiset PENNUT urokset: 1. KP ROP Dispiritos Shine My Shoes 2. KP Carnoustie's Way To Sparkle POIS Black Mimi's Jack Sparrow nartut: 1. KP VSP Blomlane's Blue Star 2. KP Blomlane's Blue Moment UROKSET junnut: 1 ERI SA PU-2 SERT Black Gary Hot Lover 2 EH Valkoniityn Gold Maximus H Merry Moonra...
Kirjoittaja Tanja Hämäläinen
07.08.2014 18:52
Keskustelualue: Näyttelyt
Aihe: Kouvola kr 23.8.
Vastaukset: 6
Luettu: 2499

Kouvola kr 23.8.

Kehä 7 Tarja Löfman
sk collie......14 10:00

Kehä 8 Tomas Rohlin
pk collie......25 10:00
Kirjoittaja Tanja Hämäläinen
07.08.2014 18:44
Keskustelualue: Näyttelyt
Aihe: Maailman Voittaja 2014
Vastaukset: 16
Luettu: 3815

Re: Maailman Voittaja 2014

Mukavasti näyttää olevan osanottajia monesta maasta: Pitkäkarvaiset Suomi 84 Venäjä 23 Ruotsi 17 Tanska 6 Norja 5 Ranska 5 Saksa 3 Italia 3 Israel 2 Unkari 2 Iso-Britannia 2 Itävalta 2 Puola 2 Hollanti 1 Sileäkarvaiset: Suomi 56 Venäjä 4 Italia 1 Ruotsi 1 PS. Rainer on perunut perjantain arvostelut,...
Kirjoittaja Tanja Hämäläinen
06.08.2014 10:19
Keskustelualue: Näyttelyt
Aihe: Taivalkoski rn 16.8.
Vastaukset: 1
Luettu: 1195

Taivalkoski rn 16.8.

Aikataulut:

Kehä 1 Soile Bister
(harj. Minna Manninen)
belgianpaimenkoiran malinois...... 2 11:00
belgianpaimenkoira tervueren.......1
lk hollanninpaimenkoira..............1
sileäkarvainen collie..................1
pitkäkarvainen collie.................8
Kirjoittaja Tanja Hämäläinen
04.08.2014 18:51
Keskustelualue: Näyttelyt
Aihe: SawoShow 2014
Vastaukset: 9
Luettu: 2889

Re: SawoShow 2014

Pitkäkarvaiset la 2.8. ROP-pentu Oas VSP-pentu Aghonas UROKSET junnut: 1 ERI Silverlady's Happy Joe nuoret: 1 ERI SA PU-3 SERT Fridens Davidoff For Cesamen avoin: 1 ERI SA PU-2 VACA Blue Suede's Obsession Of Love 2 ERI SA PU-4 Silverlady's Escapist 3 ERI Zinnia's Saturday Night 4 EH Trust Me Fantaz...
Kirjoittaja Tanja Hämäläinen
01.08.2014 22:10
Keskustelualue: Näyttelyt
Aihe: SawoShow 2014
Vastaukset: 9
Luettu: 2889

Re: SawoShow 2014

Pitkäkarvaisten tulokset: ROP-pentu Markhill's Real Hero UROKSET junnut: 1 EH Tanyskan Duke Of Hazzard 2 EH Ruffenuff Ready Steady Show nuoret: 1 ERI SA PU-2 SERT VACA Fridens Davidoff For Cesamen avoin: 1 ERI SA PU-3 Blue Suede's Obsession Of Love 2 ERI Merry Moonray's Jive N'Swing 3 EH Moukeisen A...
Kirjoittaja Tanja Hämäläinen
25.07.2014 14:28
Keskustelualue: Näyttelyt
Aihe: Valkeakoski kr 17.8.
Vastaukset: 11
Luettu: 2669

Valkeakoski kr 17.8.

Aikataulut

Kehä 1 Augustin Ionescu, Romania
sileäkarvainen collie........22 10:00

Kehä 6 Nina Janger
pitkäkarvainen collie.......30 11:30
- pennut 1
- urokset 9
- nartut 20
Kirjoittaja Tanja Hämäläinen
25.07.2014 14:26
Keskustelualue: Näyttelyt
Aihe: Raisio kr 16.8.
Vastaukset: 0
Luettu: 877

Raisio kr 16.8.

Aikataulut

Kehä 6 Ekaterina Senashenko,Venäjä
pitkäkarvainen collie............32 10:00
- urokset 12
- nartut 20

Kehä 13 Pirjo Aaltonen
vanhaenglanninlammaskoira...6 11:00
sileäkarvainen collie............25
Kirjoittaja Tanja Hämäläinen
24.07.2014 16:17
Keskustelualue: Näyttelyt
Aihe: Maailman Voittaja 2014
Vastaukset: 16
Luettu: 3815

Maailman Voittaja 2014

Aikataulut Kehä 82 Carlos Fernandez Renau, Espanja pitkäkarvainen collie, urokset (ei pennut)......74 10:00 Kehä 83 Rainer Vuorinen pitkäkarvainen collie, pennut, nartut, ROP.....82 9:00 - pennut 2 - nartut 80 Kehä 86 Dan Ericsson, Ruotsi sileäkarvainen collie................................62 10:30...
Kirjoittaja Tanja Hämäläinen
23.07.2014 16:52
Keskustelualue: Näyttelyt
Aihe: Kokemäki rn 2.8.
Vastaukset: 1
Luettu: 935

Kokemäki rn 2.8.

Aikataulut

Kehä 1 Unto Timonen
pitkäkarvainen collie......34 11:00
- pennut 1
- urokset 15
- nartut 18
sileäkarvainen collie......11 13:00